silesia półmaraton

5 Października 2014DO STARTU POZOSTAŁO:...

Aktualności

Silesia Półmaraton 2014

Drodzy biegacze,

 

Tegoroczny półmaraton zaplanowany został na 5 października 2014 roku. Zawody zostaną rozegrane w ramach Biegowego Święta (3-5 października 2014 r.) w trakcie którego zorganizowany będzie Silesia Marathon, Silesia Półmaraton oraz inne biegi masowe. Każdy miłośnik biegania znajdzie coś dla siebie.

Dodano: 07.02.2014 / więcej »
Jesienne starty za nami

/cms/_polmaraton_w_dobrym_towarzystwie_________1jpg.jpgW pięknej jesiennej aurze i przy bardzo dobrej, biegowej pogodzie zakończyliśmy startem tegoroczny sezon biegów ulicznych. Jesienny półmaraton w dobrym towarzystwie przyciągnął na start biegaczy, którzy chciele wspólnym startem na dystansie półmaratonu zakończyć tegoroczne starty.

Liczył się udział i dobra, sportowa atmosfera. Zawody wygrał Paweł Widawski z Sosnowca uzyskując wynik 1:25:19.

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych rezultatów.

Dodano: 07.10.2013 / więcej »
Jesienny półmaraton w dobrym towarzystwie

 

/cms/__________jesienny_polmaraton_2013.jpgW związku z licznymi pytaniami i wieloma prośbami uczestników dotychczasowych edycji Silesia Półmaraton serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania na jesienny półmaraton.

Bieg wystartuje 6 października br. o godz. 10.30 z przed Stadionu Śląskiego i rozegrany zostanie na ubiegłorocznej trasie półmaratonu.

 

Serdecznie zapraszamy.

Dodano: 29.09.2013 / więcej »
SILESIA PÓŁMARATON 2013 - komunikat

/cms/_______silesia_polmaraton_09.jpgDrodzy biegacze,

 

Z przykrością musimy poinformować, iż tegoroczny, jesienny półmaraton zostaliśmy zmuszeni odwołać.

 

9. edycji zawodów nie uda nam się zorganizować. Mimo  wielu starań tegoroczny Silesia Półmaraton nie otrzymał wsparcia w jednostkach odpowiedzialnych za sport i kulturę fizyczną w naszym regionie.  Odwołujemy półmaraton, ale nie poprzestaniemy na działaniach organizacyjnych. W przyszłym roku planujemy organizację dwóch imprez. Naszego największego biegu - Silesia Marathon w tym i Silesia Półmaratonu oraz wiosennego biegu na krótszym dystansie.

 

Decyzja o odwołaniu zawodów przychodzi nam z ciężkim sercem, bo wiemy jak wiele osób liczyło na tegoroczny, jesienny start. Podobnie jak było to w ubiegłym roku, i ten rok zapowiadał się rekordowy pod względem frekwencji. Niestety, bez choćby symbolicznego wsparcia lokalnych władz czy struktur samorządowych nie jesteśmy w stanie organizować biegu na poziomie dużej ogólnopolskiej, profesjonalnej imprezy sportowej.

Dodano: 19.08.2013 / więcej »
9. Silesia Półmaraton

Znamy już termin 9. edycji naszego jesiennego półmaratonu. Półmaraton zaplanowany został  na niedzielę, 6 października 2013 roku.

Zapisy drogą elektroniczną zostaną uruchomione po przygotowaniu tegorocznego regulaminu zawodów, jednak nie wcześniej niż na początku lipca br.

Bieg odbędzie się na ubiegłorocznej, atestowanej trasie w Parku Śląskim.

 

Życząc owocnych przygotowań do startu  zapraszamy na nasz kolejny bieg.

Dodano: 17.05.2013 / więcej »