Bieg Bohaterów – 4 lipca 2021

Czekaliśmy z utęsknieniem do momentu, gdy będziemy mogli poinformować o kolejnym sportowym wydarzeniu. Przed nami bieg na symbolicznym dystansie 4,2 km – Bieg Bohaterów.

Impreza odbędzie się w niedzielę 4 lipca w godzinach popołudniowych. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo oprócz dobrej sportowej rywalizacji ma na celu także uświetnienie obchodów upamiętniających setną rocznicę III Powstania Śląskiego. Trasa biegu jest nieprzypadkowa i wyjątkowa aż z trzech powodów. Po pierwsze prowadzi ona śladem biegowym Silesia Marathon, choć pobiegniemy w kierunku odwrotnym niż maraton. Po drugie bieg symbolicznie połączy dwa miejsca nawiązujące do Powstań Śląskich. Startujemy z Alei Wojciecha Korfantego przy pomniku Powstańców Śląskich w Katowicach i biegniemy do mety w Parku Śląskim usytuowanej na Placu Powstań Śląskich (przy głównej bramie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego). Po trzecie – bieg zaliczany jest do Triady Biegowej Powstań Śląskich.

Zawody odbędą się w formie rywalizacji indywidualnej na czas. Czy będziemy mogli wystartować w mniejszych lub większych grupach, tego dziś jeszcze nie wiemy – na ten moment najważniejszy jest fakt, że pobiegniemy!

Gotowe są już pamiątkowe koszulki sportowe, czekają też medale dla każdego zawodnika, który ukończy bieg. Wkrótce je zaprezentujemy.

Nasze wydarzenie będzie prawdziwym biegowym świętem dla całych rodzin, dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Dla WSZYSTKICH miłośników dobrej, biegowej zabawy.

Zapisy ruszają 1 czerwca w południe, a ilość miejsc jest ograniczona, więc namawiamy, by z decyzją o udziale nie czekać zbyt długo.

Informacje na temat Biegu Bohaterów śledzić będziecie mogli na stronie internetowej biegbohaterów.pl
Więcej informacji