Medal dla bohatera

Po prezentacji koszulki tegorocznego Biegu Bohaterów z przyjemnością pokazujemy Wam kolejny ważny element biegu – medal, który zawiśnie na szyi każdego, kto 19 czerwca pokona symboliczną trasę długości 4,2 km prowadzącą ulicami Katowic do Parku Śląskiego.

Przy jego projektowaniu przyświecała nam myśl, by od pierwszego spojrzenia budował on skojarzenia z tym, co w naszej inicjatywie najważniejsze – a więc z pielęgnowaniem pamięci o wydarzeniach, które w tak dużym stopniu wpłynęły na historię naszego regionu.

W ubiegłym roku medal Biegu Bohaterów bardzo przypadł Wam do gustu. Mamy nadzieję, że tegoroczne trofeum spotka się u Was z równie dużym uznaniem i przez długi czas będzie przywoływać w Waszej pamięci wspomnienia wspaniałych sportowych emocji i wyjątkowego czasu spędzonego aktywnie w gronie najbliższych.

Bieg Bohaterów to wydarzenie, którego głównym zadaniem jest uczczenie setnej rocznicy powrotu Śląska do Polski. Uczestnicy wystartują spod Pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach i dobiegną do Skweru Powstań Śląskich usytuowanego w Parku Śląskim.

Zapisy online na Bieg Bohaterów potrwają do 10 czerwca. Cena pakietu startowego wynosi jedyne 35 zł. Warto się pośpieszyć, bo limit uczestników to tylko 2022 osoby.

Szczegóły wydarzenia znajdziecie w regulaminie biegu.

Zapraszamy do udziału!

Zapisz się