Podsumowanie 2022

Kolejna edycja Biegu Bohaterów za nami! Wspólnie uczciliśmy setną rocznicę przyłączenia Śląska do Polski! Po raz drugi zachwycająca biało-czerwona fala przemierzyła trasę od Pomnika Powstańców Śląskich w centrum Katowic do Parku Śląskiego w Chorzowie. Atmosfera była naprawdę gorąca i to nie tylko za sprawą wysokiej temperatury, ale także ze względu na ogromne sportowe emocje, jakie towarzyszyły uczestnikom. Bardzo dziękujemy Wam za udział i ogromną dawkę pozytywnej energii, jaką się z nami podzieliliście. Serdecznie gratulujemy Wam ukończenia tego wyjątkowego biegu oraz zdobytych wyników. Warto dodać, że w naszym wydarzeniu wzięli udział nie tylko nasi rodacy, ale także Włosi, Hiszpanie, Irlandczycy, Belgowie, Francuzi i spora grupa Ukraińców. To właśnie z tymi ostatnimi podzieliliśmy się miejscami na podium.

W kategorii mężczyzn najszybsi byli:

1. Volodymyr Peresunko (00:13:17)

2. Damian Drożdż (00:13:28)

3. Przemysław Denicki (00:13:28)

Wśród kobiet triumfowały:

1. Aleksandra Bańbor (00:15:39)

2. Nikol Piliaieva (00:15:43)

3. Magdalena Zagrodzka (00:17:27)

Nieoficjalne wyniki Biegu Bohaterów znajdziecie tutaj:Wyniki

Serdeczne podziękowania kierujemy do tych, bez których wsparcia Bieg Bohaterów nie mógłby się odbyć:

Partnera Głównego – Województwa Śląskiego oraz Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego,

Miasta Gospodarza – Katowic,

Muzeum Śląskiego,

Parku Śląskiego

oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Dziękujemy setkom wolontariuszy, którzy jak zawsze z wielkim zaangażowaniem wspierali nas w biurze zawodów, na trasie oraz mecie biegu.

Za pomoc w organizacji naszego wydarzenia dziękujemy również służbom mundurowym, zespołom ratownictwa medycznego, firmie ochroniarskiej Sowa oraz wszystkim, z kim mogliśmy współpracować.

Już wkrótce opublikujemy na naszej stronie oficjalne wyniki biegu, certyfikaty ukończenia zawodów, pełną galerię zdjęć oraz film z imprezy.

Dopisujemy do listy naszych realizacji kolejny udany bieg i pełną parą ruszamy z przygotowaniami do naszego najważniejszego wydarzenia jakim jest Silesia Marathon 2022.

Do zobaczenia w październiku na Stadionie Śląskim!