Zapraszamy na kolejną edycję Biegu Bohaterów!

Przed nami trzecia odsłona Biegu Bohaterów! Wydarzenie odbędzie się 2 maja 2023 r. i poświęcone będzie celebracji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Obchodzony 2 maja Dzień Flagi to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ustanowione w 2004 roku. W tym dniu upamiętniana jest historia polskich barw narodowych, symboli oraz tradycji patriotycznych. Święto ma również przypominać o poszanowaniu flagi i innych symboli narodowych.

W tym roku i my chcemy włożyć swój wkład w obchody tego szczególnego święta, dlatego znany Wam już dobrze Bieg Bohaterów będzie tym razem Biegiem Flagi. Wzorem ubiegłych edycji przygotowaliśmy trasę o symbolicznej długości jednej dziesiątej maratonu (4,2 km), która prowadzić będzie od Pomnika Powstańców Śląskich w centrum Katowic do mety w Parku Śląskim przy bramie głównej Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Zapraszamy zarówno doświadczonych biegaczy, dla których bieg na tym dystansie może być jednym z etapów przygotowań do Silesia Marathon, jak i tych, którzy strój sportowy zakładają jedynie sporadycznie. W tych zawodach nieważny jest wynik, a sam udział i chęć uczczenia polskich symboli narodowych. To także doskonała okazja do aktywnego spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Zabierajcie więc swoje rodziny, dołączajcie do naszego wydarzenia i świętujcie z nami Dzień Flagi!

Zapisy na bieg trwają od 3 marca do 23 kwietnia. Cena pakietu startowego to jedyne 45 zł. Osobom do lat 16 przysługuje zniżka w wysokości 50%. Limit startujących określony został na 2023 zawodników.

Już wkrótce zaprezentujemy oficjalną koszulkę i medal tegorocznej edycji biegu.

Partnerami Biegu Bohaterów są: Województwo Śląskie i Miasto Katowice.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Regulamin Biegu Bohaterów znajdziecie >>>tutaj<<<

2 maja pobiegnij z flagą!

Zapisz się