Startujemy! Nowy termin, nowe miejsce

Wyczekiwana przez wielu z Was zmiana terminu stała się faktem. Dziś już nie będzie wymówek i każdy z Was może wystartować w obu naszych kultowych biegach – półmaratonie i maratonie.

19. edycja Silesia Półmaraton odbędzie się 1 maja br. Bieg wystartuje i kończyć się będzie w katowickiej Strefie Kultury. Trasa w całości prowadzić będzie ulicami Katowic, a szczegółowe informacje publikować będziemy na nowej, dedykowanej półmaratonowi stronie silesiapolmaraton.pl
1 maja to nasze kolejne biegowe święto na które zapraszamy nie tylko wytrawnych biegaczy ulicznych, ale również całe biegowe rodziny, wszystkich miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Bieg Bohaterów to ciepło odbierane wydarzenie, w którym wystartować może każdy. 4. edycja Biegu Bohaterów to okazja by przeżyć sportowe emocje, ale szansa by upamiętnić 20. rocznicę  wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. To właśnie 1 maja 2004 roku Polska dołączyła do grona pełnoprawnych członków UE, razem z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, Słowacją, Słowenią i Węgrami.

Zapraszamy na oficjalną stronę biegu: biegbohaterow.pl

Dlaczego stolica województwa śląskiego, dlaczego Katowice?

Strefa Kultury to dziś nieodłączny element krajobrazu Katowic – miejsce, które trudno sobie wyobrazić bez ikonicznych budynków Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR).  Najstarsi biegacze pamiętają czasy, gdy w tym miejscu funkcjonowała, kopalnia węgla kamiennego „Katowice” po której została między innymi wieża szybu „Warszawa”. Dziś obserwujemy niezwykłą transformację, wspartą przez fundusze europejskie.

Zapisy na biegi ruszają 18 stycznia i potrwają do 20 kwietnia. Warto podjąć wyzwanie już dziś i datę 1 maja oznaczyć w biegowym kalendarzu.

Oprócz sportowych emocji i satysfakcji na mecie gwarantujemy każdemu zawodnikowi pamiątkową koszulkę którą bez dodatkowej opłaty znajdziecie w pakiecie startowym.

Zapraszamy