Życzymy samych rekordów!

Drodzy Biegacze!

Przed nami wyjątkowe wydarzenie biegowe tej wiosny.

Dokładnie 20 lat temu, 1 maja 2004 roku,  Polska dołączyła do krajów Unii Europejskiej. Dziś nie musimy nikogo przekonywać, jak wiele zmieniło się w naszym życiu dzięki temu, że należymy do wspólnoty krajów Unii Europejskich. Głównym partnerem biegowego święta jest Województwo Śląskie. Dzięki zaangażowaniu Województwa możemy dziś spędzić ten dzień razem.

Za kilka chwil staniecie na starcie, by zmierzyć się z dystansem i na sportowo spędzić środowe przedpołudnie. Bez względu na to jaki dystans wybraliście liczy się fakt, że będziemy ten dzień świętować razem. Będzie to na pewno największe biegowe wydarzenie tego dnia w Polsce. Cieszmy się wspólnie z tego dnia i niech uśmiech nie schodzi z twarzy nawet w trudnych momentach na trasie biegu.
Czeka nas bardzo ciepły dzień, dlatego ważne jest, by przed biegiem odpowiednio się nawodnić i zabezpieczyć się przed słońcem. Pamiętajcie, zdrowie jest najważniejsze.

W imieniu Zarządu Województwa Śląskiego, marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Katowice składamy Wam życzenia samych pozytywnych wrażeń w ten wyjątkowy dla nas wszystkich dzień. Niech wiatr wieje tylko w plecy, emocje na trasie będą tylko pozytywne a finisz i medal zawieszony na szyi będzie atrybutem kolejnej biegowej przygody.

Do zobaczenia na starcie i w komplecie na mecie,
Zespół organizatorów
Biegu Bohaterów i Silesia Półmaraton