Chcesz wziąć udział w biegowym święcie? Rekrutujemy wolontariuszy!

Ruszamy z rekrutacją wolontariuszy do obsługi 19. Silesia Półmaratonu oraz 4. Biegu Bohaterów, które już 1 maja 2024 r. odbędą się w Katowicach.

Tradycyjnie wolontariuszy zaangażujemy m.in. do działań w biurze zawodów, przy zabezpieczeniu trasy i obsłudze punktów odżywczych. Poszukujemy również ochotników do pracy w depozycie oraz w strefie startu i mety.

Kogo szukamy?

Zależy nam na zaangażowaniu osób aktywnych, otwartych na pracę z ludźmi, zainteresowanych wydarzeniami sportowymi i działaniami społecznymi. Zgłosić się mogą również osoby niepełnoletnie, wymagana będzie jednak pisemna zgoda prawnych opiekunów, w niektórych przypadkach również ich osobista asysta w trakcie wolontariatu. Szczególnie zależy nam na współpracy z grupami zorganizowanymi – np. ze szkół, klubów sportowych, organizacji społecznych i obywatelskich

Dlaczego warto zgłosić się na wolontariat?

Wolontariat podczas naszych biegów to szansa na udział w organizacji największych imprez sportowych w regionie. Wolontariusze zdobywają nowe doświadczenia, rozwijają umiejętności komunikacyjne i organizacyjne, nawiązują nowe znajomości i aktywnie spędzają czas. Przede wszystkim, społeczne zaangażowanie daje ogromną satysfakcję i niezapomniane emocje. Obecność wolontariuszy podczas imprez biegowych to nieocenione wsparcie dla samych biegaczy.

Jak się zgłosić?

Osoby zainteresowane dołączeniem do grona wolontariuszy zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego:

Szczegółowe informacje o wolontariacie na stronach

>>>FAQ-WOLONTARIAT<<<

>>>O WOLONTARIACIE<<<

 

W razie dodatkowych wątpliwości i pytań, zapraszamy do kontaktu mailowego: wolontariat@silesiamarathon.pl