Informator zawodnika

Przedstawiamy informator 4. edycji Biegu Bohaterów i 19. edycji Silesia Półmaraton.


Informator będzie na bieżąco aktualizowany w przypadku wprowadzania jakichkolwiek zmian.

Start Biegu Bohaterów: 1 maja 2024 godzina 10:00

Start Silesia Półmaraton: 1 maja 2024 godzina 10:00

 

  1. Program zawodów
  2. Odbiór pakiet startowego
  3. Dojazd, Parkingi
  4. Depozyt, Przed startem
  5. Start
  6. Trasa biegu
  7. Meta
  8. Inne
1. PROGRAM WYDARZENIA

28 kwietnia 2024 r. /niedziela/
godz. 14.00-19:00 – Godziny otwarcia Biura Zawodów – odbiór pakietów startowych (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej).

29 kwietnia 2024 r. /poniedziałek/
godz. 16.00-19:00 – Godziny otwarcia Biura Zawodów – odbiór pakietów  startowych (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej).

30 kwietnia 2024 r. /wtorek/
godz. 16.00-19:00 – Godziny otwarcia Biura Zawodów – odbiór pakietów startowych (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej).

1 maja 2024 r./środa/
godz. 7.30-8:30 – Godziny otwarcia Biura Zawodów – odbiór pakietów startowych (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej)*.
(* W dniu zawodów biuro będzie działało w ograniczonym zakresie obsługując tylko biegaczy spoza aglomeracji śląskiej.)
godz. 7.30 – otwarcie depozytu (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej).
godz. 9.30 – otwarcie wejścia do strefy startowej.
godz. 10.00 – Start Biegu Bohaterów i Silesia Półmaraton.
godz. 10.10 – zamknięcie strefy startowej.
ok. godz. 10.15 – Finisz pierwszego zawodnika Biegu Bohaterów.
ok. godz. 11.05 – Finisz pierwszego zawodnika Silesia Półmaraton.
ok. godz. 11.45 – Dekoracja zwycięzców: – kategoria generalna kobiet i mężczyzn: Bieg Bohaterów, Silesia Półmaraton.
godz. 13.30 – Zamknięcie depozytu.
godz. 13.30 – Zakończenie wydarzenia.

*Przedstawiony program ma charakter poglądowy i może ulec zmianie. O szczegółach organizacyjnych poszczególnych wydarzeń informować będziemy na oficjalnej stronie internetowej.

 ↑WRÓĆ


2. ODBIÓR PAKIETU STARTOWEGO

Osoby, które dokonały już opłaty startowej, mają też nadany numer startowy. Pakiet startowy można odebrać w Biurze zawodów (Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej), w dniach:
– 28 kwietnia 2024 r. w godz. 14.00 – 19.00
– 29 kwietnia 2024 r. w godz. 16.00 – 19.00
– 30 kwietnia 2024 r. w godz. 16.00 – 19.00
– 1 maja 2024 r. w godz. 7.30 – 8.30*

(* W dniu zawodów biuro będzie działało w ograniczonym zakresie obsługując tylko biegaczy spoza aglomeracji śląskiej).

UWAGA! Między 22, a 26 kwietnia każdy uczestnik, który ma przyznany numer startowy, otrzyma na adres email i nr telefonu podany podczas rejestracji, indywidualny QR kod umożliwiający odbiór pakietu startowego. Kod ten wystarczy okazać na telefonie lub na wydrukowanej kartce. Kod można też przekazać osobie, która w imieniu zawodnika odbierze pakiet startowy.

Pamiętaj:
– zabierz ze sobą kod QR otrzymany od firmy dokonującej pomiar czasu Datasport (w telefonie lub wydrukowany na kartce),
– sprawdź swój numer startowy (na stronie rejestracji w wyszukiwarce zawodników tutaj, na swoim koncie zawodnika po zalogowaniu tutaj),
– podejdź do pierwszego wolnego stanowiska oznaczonego Twoim biegiem,
– podaj swój numer startowy, okaż kod QR,
– jeśli chcesz, aby ktoś za Ciebie odebrał pakiet startowy, przekaż tej osobie kod QR otrzymany smsem na telefon lub mailem na podany przy rejestracji adres email. Osoba ta, po okazaniu Twojego kodu QR, otrzyma Twój pakiet startowy.

Pakiet startowy zawiera m.in.: numer startowy z przyklejonym chipem (musisz go umieścić z przodu, na koszulce, na wysokości klatki piersiowej), pamiątkową koszulkę techniczną w której obowiązkowo muszą wystartować zawodnicy Biegu Bohaterów (a zawodnicy półmaratonu – dobrowolnie) oraz okolicznościowy worek.

Koszulki będą wydawane w rozmiarze wskazanym podczas rejestracjipod warunkiem dostępności rozmiarów.

↑WRÓĆ


3. DOJAZD, PARKINGI

Biuro zawodów mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej.

Dojeżdżając samochodem do Biura Zawodów możecie skorzystać z miejsc parkingowych na terenie Katowickiej Strefy Kultury, przy ul. Olimpijskiej, Góreckiego lub obok budynku NOSPR. Dostępne są również parkingi Muzeum Śląskiego (parking górny – bezpłatny o raz płatny, strzeżony parking podziemny) – wjazd od ul. Dobrowolskiego).
(Uwaga: w niedzielę i w dniu zawodów za parkowanie na miejskich parkingach nie są pobierane opłaty, w dni robocze obowiązują taryfy Strefy B – więcej na temat parkowania w Katowicach >>>)

Uczestników zachęcamy do skorzystania z dojazdu na start komunikacją miejską ZTM. Na stronie internetowej ZTM (Zarząd Transportu Metropolitalnego www.metropoliaztm.pl) możecie zaplanować trasę, wpisując miejsce wyjazdu.

↑WRÓĆ4. DEPOZYT. PRZED STARTEM.

Depozyt będzie zlokalizowany w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – wejście od  ul. Olimpijskiej, czynny w godz. 7:30-13:30. Ze względów bezpieczeństwa imprezy masowej, bagaż przekazywany do depozytu może podlegać kontroli. Do depozytu nie będą przyjmowane rowery i hulajnogi.

Start znajduje się na ulicy Olimpijskiej na wysokości siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.
Wejście do Strefy startowej umiejscowione będzie na ulicy Olimpijskiej. Wejście do Strefy startowej będzie ograniczone czasowo i możliwe jest wyłącznie dla zawodników z przypiętym do (z przodu, na wysokości klatki piersiowej) numerem startowym. Dodatkowo do strefy startowej Biegu Bohaterów będą tylko zawodnicy w koszulkach otrzymanych w pakiecie startowym.
Wejście do strefy startowej otwarte będzie od godz. 9:30.

↑WRÓĆ


5. START

Każdy zawodnik musi mieć numer startowy przypięty z przodu do koszulki otrzymanej w pakiecie startowym.

Start nastąpi o godz. 10:00.

Strefa startowa zamknięta zostanie o godz. 10:10.

Uwaga: Klasyfikacja generalna zawodów prowadzona jest według czasu netto. Czas netto mierzony jest od przekroczenia linii startowej przez zawodnika do momentu przekroczenia linii mety.

↑WRÓĆ


6. TRASA BIEGU

Trasa 4. edycji Biegu Bohaterów wynosi ok. 5km, a jej dokładny przebieg można zobaczyć tutaj.

Trasa 19. edycji Silesia Półmaraton wynosi dokładnie 21km i 97,5m, a jej dokładny przebieg można zobaczyć tutaj.

Na trasie półmaratonu będą trzy punkty odżywcze umiejscowione w okolicy 7 km (woda), 12 km (woda, napój izotoniczny, galaretki, banany, przekąski) oraz ok. 17 km (woda). Przy każdym punkcie odżywczym będą znajdowały się toalety.
Prosimy o wyrzucanie kubków po wodzie do pojemników znajdujących się za punktami odżywczymi.

Trasa prowadzi ulicami z wyłączonym ruchem samochodowym.
Każdy zawodnik obowiązany jest do przestrzegania regulaminu zawodów w tym reagowania na polecenia służb organizatora, służb zabezpieczających trasę biegu, służb mundurowych (straż miejska, policja).

↑WRÓĆ


7. META

Meta biegów znajdować się będzie na ulicy Olimpijskiej.
Na mecie każdy zawodnik, który ukończy bieg w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal.
W strefie mety do dyspozycji zawodników będą napoje, owoce, przekąski.
Każdy zawodnik winien jak najszybciej opuścić strefę mety robiąc tym samym miejsce kolejnym uczestnikom zawodów.

Wyniki dostępne będą po zakończeniu biegu przez ostatniego zawodnika. Wynik biegu zawodnicy otrzymają w formie SMS, na podany przy zgłoszeniu numer telefonu.
Wyniki biegu będzie można śledzić on-line w interneciena stronie: WYNIKI ONLINE

Ceremonia dekoracji zwycięzców kategorii generalnej (miejsca I-III) odbędzie się wg czasów brutto na linii mety ok. godz. 11:45.

↑WRÓĆ


8. INNE

Wolontariusze
Zawody przygotowujemy dla Was – biegaczy, a w organizację biegu angażują się przede wszystkim osoby pracujące społecznie. Prosimy o docenienie pracy wolontariuszy, którzy z całą pewnością dołożą starań, by służyć Wam pomocą.

Zabezpieczenie medyczne
Zabezpieczenie medyczne stanowić będą między innymi ambulanse stacjonujące na starcie oraz na mecie zawodów. Obecne będą medyczne patrole piesze.
 Jeśli będziesz potrzebował/a pomocy lub zauważysz inną osobę, która takiej pomocy potrzebuje, zgłoś to najbliższej osobie z obsługi biegu – policjantowi, strażnikowi miejskiemu, ochronie lub wolontariuszowi.

Zawodnicy, dziś nie jesteśmy w stanie przewidzieć warunków atmosferycznych w jakich przyjdzie nam przeprowadzić rywalizację sportową. Pamiętajcie, że bardzo ważne jest odpowiednio wczesne nawodnienie organizmu, zadbanie o osłonięcie głowy (czapka, chusta typu buff), zabezpieczenie odkrytych części ciała kremem z odpowiednim filtrem UV.
Warto też przygotować się na chłodniejszą i deszczową pogodę. Niestety w okolicy startu nie ma zbyt wiele miejsc chroniących przed deszczem, tak więc jednorazowa peleryna w torbie przed zawodami powinna też się znaleźć. Niech emocje sportowe nie przesłonią wam dbałości o zdrowie.
Osoby, które nie mają dużego doświadczenia startowego winny z respektem podejść do rywalizacji nawet na tak krótkim dystansie. Przed wami jeszcze wiele równie wspaniałych startów, wysoka temperatura powietrza w połączeniu z brakiem doświadczenia biegowego może stanowić zagrożenie dla zdrowia przy zbyt szybkim biegu.

↑WRÓĆ


Wszystkim zawodnikom życzymy jak najwięcej uśmiechu i radości z udziału we wspólnym biegowym święcie!