Silesia Grand Prix – gdy jeden start to mało!

Przed nami dwa duże biegowe wydarzenia, które odbędą się 1 maja i 6 października. Jedno województwo, dwa różne miejsca startów (Strefa Kultury w Katowicach i Stadion Śląski w Chorzowie) i łącznie pięć biegów, w tym dwie edycje półmaratonu.

Wszystkich biegaczy, którzy wezmą udział w obu wydarzeniach, zapraszamy do nowej, wyjątkowej rywalizacji – SILESIA GRAND PRIX. Nie ma znaczenia, na jakich dystansach pobiegniecie, czy dopiero zaczynacie przygodę z bieganiem i będą to Wasze pierwsze starty w biegach ulicznych, czy też może macie kilkuletnie doświadczenie.

W skład Silesia Grand Prix wchodzą:
– 4. Bieg Bohaterów – ok. 5 km – 1 maja 2024 r.
– 19. Silesia Półmaraton – 21,097 km – 1 maja 2024 r.
oraz
– 20. Silesia Półmaraton – 21,097 km – 6 października 2024 r.
– 16. Silesia Marathon – 42,195 km – 6 października 2024 r.
– 6. Silesia Ultramarathon – 50 km – 6 października 2024 r.

Każdy uczestnik, który wystartuje w majowym i październikowym biegowym święcie, otrzyma od nas dodatkową nagrodę. Bez dodatkowych kosztów, bez opłaty* każdy z Was będzie mógł odebrać dedykowany medal/statuetkę (szczegóły dot. formatu nagrody przedstawimy później).

Medale/statuetki będą w trzech symbolicznych kolorach – złotym, srebrnym i brązowym. Kolor przyznanej nagrody będzie uzależniony od łącznego dystansu pokonanego w trakcie dwóch startów – 1 maja i 6 października br.

I tak:

Medal/statuetkę brązowy otrzymacie w przypadku pokonania łącznego dystansu do 40 km – Bieg Bohaterów oraz jesienny Silesia Półmaraton.

Medal/statuetkę srebrny otrzymacie, gdy zsumowany dystans wyniesie od 41 do 60 km, czyli trzy warianty do wyboru: Bieg Bohaterów wraz z Silesia Marathon lub Silesia Ultramaraton, ewentualnie start w obu edycjach Silesia Półmaraton.

Medal/statuetkę złoty otrzyma każdy zawodnik, który pokona ponad 60 km. W tym przypadku mamy dwa warianty do wyboru: start w 19. edycji Silesia Półmaraton w maju oraz udział w Silesia Marathon lub Silesia Ultramaraton jesienią.

Niech udział w Silesia Grand Prix będzie okazją do rozwoju sportowej, biegowej pasji, ale i dobrą zabawą dla każdego z Was. Sześć wariantów dopasowanych do sportowej formy pozwoli Wam znaleźć odpowiedni dla siebie dystans, dzięki któremu spełnicie swoje biegowe wyzwanie na 2024 rok.

Na wszystkie biegi wchodzące w skład Silesia Grand Prix 2024 możecie rejestrować się tutaj:

Trzymamy kciuki za przygotowania i start w

 

SILESIA GRAN PRIX 2024

  * Bez opłaty przy odbiorze osobistym medalu/statuetki w listopadzie 2024 r. W przypadku wysyłki pobrana będzie opłata związaną z przygotowaniem i kosztami przesyłki.